2024 Gaziantep Boşanma Avukatı Ücretleri - Bestami ÇINGI

Boşanma davalarının masrafları, avukatlık ücreti ve yargılama gideri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Boşanma avukatı ücretleri, avukatın meslekteki başarısına ve deneyimine göre de değişiklik göstermektedir. Bunların yanı sıra ücretler somut dosyaya göre de değişebilmektedir.

Gaziantep Boşanma Avukatı Ücretleri Türleri

Türkiye Barolar Birliği tarafından resmi olarak yayınlanan avukatlık ücretlerinin yanı sıra avukatların çalıştıkları barolar tarafından da her yıl tavsiye niteliğinde bir avukatlık ücret tarifesi belirlenmektedir. Bu tarifede, avukatların hangi dava türü için ne kadar ücret alması gerektiği yazmaktadır. Boşanma davaları ikiye ayrılmaktadır;

  1. Anlaşmalı boşanma davası,
  2. Çekişmeli boşanma davası.

Boşanma davalarında avukatların mensubu olduğu baro tarafından yayınlanan fiyat tarifesine uymalarına gerek yoktur. Avukatlar yayınlanan fiyatların altında ya da üstünde hizmet verebilmektedir.

Boşanma avukatı ücretleri düşünüldüğünde iyi bir avukattan iyi bir hizmet almak istiyorsanız, belirli bir miktar parayı gözden çıkarmalısınız. Gaziantep çevresinde uygun fiyatlar ile hizmet veren birçok avukat bulunmaktadır. İstediğiniz avukat ile ön görüşme yaparak davanızı tartışabilir ve belirli noktaya varabilirsiniz. Davanızda istediğinizi elde etmek istiyorsanız fiyata bakmadan iyi bir avukat ile çalışmak sizin için daha faydalı olacaktır.

Ücretlerin Belirlenmesi

Avukatlığın serbest bir meslek olması ve her avukatın alacağı ücrete kendi karar vermesi nedeniyle Gaziantep boşanma avukatı ücretleri değişkenlik gösterebilmektedir. Avukat ücretlerini belirleyen iki ana faktör bulunmaktadır. Bunlar avukatın avukatın boşanma davası için harcayacağı emek ve mesaidir.

Avukat, boşanma davası için dilekçeler hazırlayacak, hukuka uygun deliller toplayacak ve dava sırasında müvekkili için savunma yapacaktır. Dava sonucunda müvekkili aleyhine bir sonuç çıktığı zaman, avukat boşanma davasını istinaf edecek ve sonrasında gerekirse temyiz sürecini de takip edecektir. Bu gibi durumlarda boşanma davaları 2 – 3 yıl sürebilmektedir. Bu süreç içerisinde avukat davayı sıkı şekilde takip etmektedir. Saydığımız tüm bu durumlar, fiyatın belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır.

Boşanma davalarına bakan avukatlar, anlaşmalı boşanma davasında daha az emek ve daha az mesai harcarken, çekişmeli boşanma davalarında daha fazla mesai ve emek harcamaktadır. Bunların yanı sıra daha önceden de söylediğimiz gibi avukatların bağlı oldukları barolara göre de fiyat tarifeleri değişmektedir. Sizde uygun fiyatlı bir Gaziantep boşanma avukatı arıyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz.

Ücret Anlaşmaları

Boşanma davası için iletişim kurduğunuz avukatınız ile net bir anlaşma yapmanız gerekir. Bu anlaşma yazılı şekilde yapılmalıdır ve bazı detayları içermelidir. Bu detaylardan ilki ücret miktarıdır. Anlaşma sırasında hangi ücret yönteminin kullanılacağı ve ne kadar ücret ödeneceği net olarak belirlenmelidir.

Bir diğer detay ise ödeme koşullarıdır. Yapılan anlaşmada ücretlerin ne zaman ve ne şekilde ödeneceği açık şekilde belirtilmelidir. Taksitle ya da peşin şekilde ödeyeceğinizi açıkça anlaşmada vurgulamanız gerekir.

Diğer detay itiraz politikalarıdır. Eğer avukatın size sağladığı hizmetten memnun kalmadıysanız ya da itirazınız var ise bu durumlardan şikayetçi olabilmek için politikaları anlaşmanıza eklemelisiniz.

Son olarak ek mali yükümlülüklerde anlaşma içerisinde yer almalıdır. Dava sırasında ekstra masraflarda ortaya çıkabilmektedir. Bu durumunda dilekçede belirtilmesi gerekir.

Tüm bunların yanı sıra avukat seçimi yaparken ücretten daha fazla dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Boşanma davası için avukat seçimi yaparken avukatın meslekteki geçmişine dikkat etmelisiniz. Avukatın mesleki geçmişinden ve meslekteki deneyimlerinden sonra ücret anlaşmaları yaparak belirli bir noktaya varabilirsiniz.

Karşılaştırmalı Alışveriş

Avukat mesleğini icra eden birçok kişi bulunmaktadır. Herhangi bir durum için avukat arandığında bulmak oldukça kolaydır. Boşanma avukatınızı seçerken tek bir seçeneğe takılı kalmamak ve diğer seçenekleri de değerlendirmek sizin için daha faydalı olacaktır.

Birden fazla avukat ile görüşerek ücret tekliflerini karşılaştırabilirsiniz. Ücretlerin yanı sıra avukatın mesleki deneyimi, başarı geçmişi ve müşteri referansları da sizin için önemli olmalıdır. İşinin ehli olan bir avukat ile boşanma davanızı kısa süre içerisinde ve en iyi sonuçla halledebilirsiniz.

Bunların yanı sıra avukatın meslek geçmişi ve kaç davayı aldığına da dikkat etmelisiniz. Bu seçeneklere dikkat ederek iş birliği yapacağınız avukatınızın mesleki geçmişi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Avukatın meslek hayatında edindiği başarılar ve davalardaki kazanma oranları sizin için bir yön belirtici olacaktır. Bu bilgiler ile iyi bir avukatla çalışıp çalışmadığınızı anlayabilir ve tercihinizi ona göre yapabilirsiniz. Tüm bu durumlara dikkat ederek en iyi avukat seçiminizi yapabilirsiniz.

Ücretsiz İlk Danışma

Gaziantep çevresindeki birçok avukat ilk danışmayı ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir. Bu fırsat ile kişiler avukatları ile tanışarak davasını tartışma şansı yakalayabilmektedir. Ayrıca dava ücreti de bu görüşme sırasında belirlenebilmektedir. Bu ücretsiz danışma ile avukatın size uygun olup olmadığına da karar verebilirsiniz. İlk danışmanın ücretsiz olması, hem avukat hem de müvekkil açısından büyük bir şans yaratmaktadır.

İlk buluşmanın yanı sıra uygun fiyatlı bir boşanma avukatı Gaziantep için arıyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz. Bu konuda sizin için en iyi yardımı sağlayabilirim.

Yorum Yaz

Call Now Button