Gaziantep Tanınma ve Tenfiz Davası Avukatı - Bestami ÇINGI

Gaziantep Tanınma ve Tenfiz Davası Avukatı

Teknoloji, internet ve ulaşım imkanlarının son dönemlerde ilerlemesi ile beraber insanların gündelik hayatı oldukça globalleşmeye başlamıştır. Tanıma ve tenfiz davası avukatı da tam olarak bu anlamda gelişmeye başlamıştır. Şu an beyin göçü neredeyse her geçen gün ülke dışına doğru yaşanmaya başlıyor. Bu anlamda evlilik ya da çalışma gibi nedenlerle ülke dışına çıkan vatandaşların sayısı oldukça artmaya başladı. Ancak insanların kendi doğup büyüdüğü ülkede bir süre boyunca ayağını çekmesi mümkün değildir. Genel anlamda hem yeni yaşamaya başladığı ülke ile hem de Türkiye ile iletişimde olmak insanlar için biraz zor olabilir. Bu durum genellikle pozitif bir duruma yol açsa da aslında iki ülkenin birbirinden bağlı olması bağımsız olması çeşitli sorunlara yol açabilir. Örneğin iki ülkenin yasaları birbirine uymak zorunda değildir. Bu en başta hukuk sorununu getiriyor. Her ülke tamamen kendi hukuk ve yasa sistemiyle çalıştığı için hukuki alanda belirli konularda karışıklıklar çıkabiliyor.

Tanınma ve Tenfiz Davasında Karışıklık

Tanıma ve tenfiz davası ülkeler arasındaki karışıklıkları çözmek için bir ülkenin hukuk sistemi ile ilgili alınmış olan tüm kararların diğer ülkede tanınabilmesi için ortaya çıkan bir dava türüdür. Kişilerin yaşamında huzurunu bozulmaması için, başının ağrımaması için de işlerini kolay bir şekilde halledebilmesi için tanıma ve tenfiz davası avukatı bulunması gerekir. Sizler de yurtdışında herhangi bir ülkede yaşıyorsanız ülkenin hangi ülke olduğu fark etmez Türkiye ile ilgili olan davalarınızı sürdürebilmeniz ve en iyi şekilde ilerletebilmeniz için Gaziantep tanıma ve terfiz davası avukatı olarak benimle iletişime geçip tüm problemleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Tanıma ve Tenfiz Davası Nedir?

Pek çok kişi tenfiz kelimesinin tam olarak karşılığını bilemeyebilir. Aslında Arapçadan gelmiş olan ‘hükmü yürütme’ anlamına gelir. Tanıma ve tenfiz davası bir araya geldiği zaman çok daha açıklayıcı olabilen bir dava türüdür. Yani yurtdışında görülen davaların sonuçları Türkiye hukuk sistemince tanınmasıdır. Türkiye’de infaz edilmesi için açılan davalara da tanıma ve tenfis davası denir.

Doğuştan göçebe olan ya da daha sonradan ülke değiştirip orada oturum alan kişiler çok fazladır. Ancak ülkede yaşanabilen herhangi bir hukuk davasında insanlar oldukça büyük problemler yaşayabilir. Bu anlamda kişiler için tanıma ve tenfiz oldukça yıpratıcı olabilir. Manevi ve maddi emek verilen zorlukların olmaması için kişiler tamamen anlaşabildiği bir avukatla çalışmak ister. Bu anlamda kişilerin tanıma ve tenfiz davası avukatı seçerken oldukça iyi bir seçim yapması gerekir. Özellikle en çok boşanma davaları için tercih edilen bu avukat türleri için insanlar büyük bir araştırmaya girer.

Tanıma ve Tenfiz Davalarında Boşanma

Kişiler kendi ülkelerinde boşanmış olarak görünseler de farklı bir ülkede hala evli gibi görünüyor olabilirler. Çünkü yabancı mahkemede boşanma kararı alınsa da ortak mallar, nafaka ya da velayet gibi durumlar dava karmaşasına yol açabilir. Özellikle karşı taraf bir dava açtığı zaman eşinin tam adresinin bulunmaması üzerine iki ülke arasında yavaş bir bürokrasi sistemi ortaya çıkar. Ve bu davalarda uzayarak hızlı bir şekilde sonuç vermez. Bu anlamda iyi bir tenfiz davası avukatı gerekir. Boşanmanın kesinleşmesine dair yazılar, konsolosluk olaylara, yurtdışından gelecek olan mahkeme kararları ve belgelerin çevirisini yapmak için tanıma ve tenfiz davası avukatı ihtiyacı oldukça fazladır. Bu anlamda sizlere yardımcı olabilirim.

Tanıma ve Tenfiz Dilekçesi Hazırlanması

Tanıma ve tenfiz davası avukatları milletlerarası Özel Hukuk Usulü kanununa göre bir dava dilekçesi oluşturmalıdır. Yani kişiler bu dilekçeyi kendi hazırlamak yerine profesyonel bir yardım aldığı sürece işler çok daha hızlı bir şekilde ilerler. Ancak kişiler tamamen kendileri bu dilekçeyi hazırlamak isterlerse bu durumda her iki tarafında hukuk sistemine hakim olmalıdır ve bu durum insanlar için oldukça yıpratıcı olabilir. Gaziantep tanıma ve tenfiz davası avukatı için benimle iletişime geçerek işlemlerinizi oldukça hızlı bir şekilde iletebilirsiniz. Bu anlamda davalarına çok daha kolay bir şekilde sonuçlanacaktır.

Tanıma ve Tenfiz Davalarında Avukatın Önemi

Adalet olgusu insanlara mutlu ve huzurlu yarınlarından emin olabilmesi için önemli gerekçelerden biridir. Aslında adaletsizlik her devirde olan bir durumdur ve insanlara mutsuzluk getirir. Bir konu milletlerarası bir şekilde uzanıyorsa eğer bu durumda kişiler oldukça yıpranır. Bu da aslında kişinin geleceğini olumsuz bir yönde etkileyen bir durumdur. Kişiler özellikle yurtdışında yabancı uyruklu ya da Türk biriyle evlilik yapmış fakat yürütemediyse, boşanma işlemlerinin kısa bir sürede sonuçlanabilmesi için tanıma ve tenfiz avukatı oldukça önemli bir yer kaplar. İşlemlerin karmaşık bir yapıda olması ve davanın kolayca sonuçlanmaması hayatı oldukça olumsuz etkiler. Bu mağduriyetin daha fazla artmaması için tanıma ve tenfiz davası avukatı şarttır. Gaziantep tanıma ve tenfiz davası avukatı arıyorsanız bir telefon kadar uzağınızdayım. Sizlere bu konuda yardımcı olabilirim.

Yorum Yaz

Call Now Button